7 x 24 Telefon 0 224 250 33 60 - 0 533 212 70 65

Bilgiler

Genel Kiralama ve Sigorta Bilgileri

Kiralama Suresi
En az 1 gündür. Haftalık 7 gün ,aylık kiralamalarda 30 gün üzerinden hesaplanır.

Fiyatlar

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal police sınırları icinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma deger vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve tercüman rehber istek üzerine temin edilir.

Ödeme
Kiralama anında toplam kira bedeli nakit yada geçerli bir kredi kartı ile tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saat olup, gecikme halinde her ek saat icin uygulanan ücretin 1/3 'u alınır . Toplam 3 saati geçen gecikmeler ise tam gün olarak hesaplanır. Gerekli görülen bazı durumlarda depozito koşulu aranır.

Sigorta
Araçlar Kasko sigortası ile birlikte Karayolları Trafik Kanunları uyarınca mecburi Mali Mesuliyet Sigortası ile sigortalanmıştır. Herhangi bir kaza,hasar yada çalınma durumunda kiracının kasko sigortasından yararlanabilmesi icin aşağıdaki koşullarıda yerine getirmesi zorunludur

A) Kazanın olduğu yere en yakın yetkili makamdan ( Trafik Polisi,Jandarma vb. ) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten bir Kaza raporu - Çalıntı Raporu ve Alkol Raporu alınarak bize en geç 24 saat içinde ihbar edilmelidir.

B) Kiracının Doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yoksa kiracı kazayı anında haber vermesi gerekir. Kiracı her ne biçimde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmemelidir.

C) Kiralayan ,üçüncü kişilere zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu, her araç için akdedilmiş ihtiyari mali mesuliyet ve kasko sigortası teminat hadleri dahilinde karşılanır. Bu teminatlar dışında kalan hukuki ve maddi talepleri kiracı karşılamakla yükümlü olacaktır.

D) Bütün Sigortalar Kira Sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.

E) Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan ,geçerli ehliyete sahip olmayan,sözleşmede ismi bulunmayan ve taşınan mallardan kaynaklanan kazalardan doğrudan kiracı sorumludur.

F) Kiracı yapmış olduğu kazada 8/6 kusurlu ise 500 € ya kadar olan hasarlar kiracı tarafından karşılanır.

Teslim Alma-Bırakma
Araçların teslimi talep edildiğinde adrese yapılabilmektedir. Adres teslim etmede ve almada kilometre ücreti olarak 0.50 € euro talep edilir.

Trafik Cezaları ve OGS
Trafik cezaları ve kacak ogs geçişleri cezalı bedelleri ile birlikte müşteriye aittir. Araçların trafikce alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir.

Fiyatlara Dahil Olan ve Olmayan Hususlar
Fiyatlara araçların sınırsız kilometrede kullanım hakkı, yaglama ve teknik bakım giderleri dahildir.

Araçlar müşteriye teslim edilirken depodaki benzin miktarı sözleşmede işaretlenir. Eksik depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Tek Yön Kiralama
Bir gün süreli kiralamalarda ve aracın başka bir şehirde iadesi durumunda Tek-Yön Ücreti kiralama süresine bakılmaksızın uygulanır.